Bytové právo

Nenechte si znepříjemnit život nesnázemi, které se mohou vyskytnout v souvislosti s vaším bydlením. Potenciální problémy je možné ošetřit dříve, než se objeví. Obraťte se na nás ať již jste v pozici nájemce, pronajímatele, vlastníka bytu, nebo nemovitosti.

Vyznáme se v nájemní problematice

Nezáleží nám na tom, jestli jste nájemník nebo pronajímatel. V rámci služeb nájemního práva dokážeme odborně posoudit vaši nájemní smlouvu, vyřešit nájemní spor nebo zpracovat prohlášení vlastníka bytu.

Vyznáme se v nemovitostech

Kupujete, nebo prodáváte nemovitost a chcete mít jistotu, že nepřijdete o peníze? V takovém případě je na místě, aby vám s celou transakcí pomohl právník, který vám připraví smlouvy na míru a ošetří v nich všechna potencionální rizika. Nespoléhejte na šablony smluv dostupné na internetu, nebo od realitních makléřů, kteří nemají právní praxi. Ztráty mohou být v těchto případech obrovské.

Nabízíme úschovu kupní ceny

Pokud prodáváte nemovitost, měli byste si smluvně ošetřit mechanismus výplaty kupní ceny. Převod vlastnického práva k nemovitosti, která je zapsána v katastru nemovitostí, neprobíhá totiž okamžitě po podpisu smlouvy. Vklad vlastnického práva k nemovitosti se může táhnout i několik měsíců. Proto nabízíme bezpečný způsob, jak se vyhnout riziku, že transakce neproběhne k plné spokojenosti smluvních stran. Je jím úschova kupní ceny. Tu můžete využít i v případě převodu družstevního bytu.
Mimo jiné pro vás zařídíme:
  • Přípravu smluvní dokumentace pro převod vlastnického práva nebo zřízení zástavy či jiného věcného práva k nemovitostem, včetně příslušných návrhů na vklad práva do katastru nemovitostí.
  • Správu a vedení účtu úschovy peněz v rámci prodeje nemovitostí.
  • Sepsání či úpravu smluv o nájmu bytu, či domu.
  • Vztahy k družstevním bytům (včetně řešení sporů mezi nájemníky a družstvem).